“Пишаюсь, що я — Українець”: історія полеглого художника-захисника Віктора Налапшого

Про митця

Віктор Налапший народився 8 лютого 1993 року у селі Станків Львівської області.
З дитинства він любив природу, бо виріс з видом на гори та любив творчість у різних проявах. Малювати Віктора вчив батько Петро.
З його історій: «Малим, ми з батьком приходили в собор Ольги Єлизавети (м. Львів) тато вчив мене зрисовувати колони, ми проводили там багато часу».
За своє життя Віктор багато подорожував Україною та Європою. Жив у Львові, Луцьку, Одесі, Івано-Франківську та Києві. Обожнював гори та часто ходив в туристичні походи.

Про митця
Про митця

Дружина

У 2019 році, познайомившись з майбутньою дружиною Анною (тут можна ознайомитись з їх історією), остаточно переїхав до Києва. Вона ж допомогла знайти роботу, що розкривала його потенціал — зйомки. На початку свого творчого шляху Віктор працював адміністратором на знімальних майданчиках, але згодом став артдиректором та продюсером. Любив вчитися на практиці. Так, потрапивши без досвіду на зйомки, він навчився виставляти світло, кадр, камери. Також Віктор використовував свої комунікативні навички, які були розвинені на високому рівні.
З початком повномасштабного вторгнення два тижні він з Анною та котом Моррісоном провели під обстрілами в Київській області (з боку Чернігова). Згодом виїхали у Львів.
У квітні Віктор освідчився Анні. Декілька тижнів вони прожили у Львові, а потім чоловік пішов добровольцем в ЗСУ.

Про митця

Пам’ять

Публікація Віктора, що датована 29 квітня 2022 року: «Моя Кохана Україно, я дякую тобі, за кожен подих, за кожен шепіт твоїх трав, за музику пташок, за могутні гори, за джерела, що наповнюють мене, за кожну мить прожиту на нашій святій землі. Мамо, до останнього подиху!!! Я захищатиму тебе, Моя Україно, моя Ненько, я дякую тобі за людей! Я дякую Тобі за все!!! Та пишаюсь, що я — Українець! За дух предків могутніх, що супроводжує мене!!!»
Загинув Віктор 30 серпня 2022 року на Херсонському напрямку.

В пам’ять про загиблого героя у київському ботанічному саду ім. Гришка біля буддійської ступи посадили кедр гімалайський, який може відвідати кожен охочий.

Про митця

А стікери з роботами Віктора вже мають свою обширну географію подорожей: Італія, Німеччина, Ісландія, Грузія, Франція, Чехія, Польща, Іспанія, Болгарія, Швейцарія, Литва, Латвія, Естонія, Єгипет, Португалія, Канарські острови та США та звісно ж Україна.

Про митця
Про митця
Про митця
Про митця
Back To Top